12th Jazz Contest Tarnów 2019

RUSZAMY!!!

9 grudnia startuje 12th Jazz Contest Tarnów 2019, największa i najbardziej prestiżowa muzyczna impreza w regionie tarnowskim.

Przez 6 dni w Tarnowie rozbrzmiewał będzie jazz pod przewodnią nutą Tribute to Nat King Cole i Art Blakey! Dlaczego oni? Bo to oczywiście wspaniali i wielcy muzycy, no a poza tym właśnie w tym roku mija setna rocznica urodzin tych fenomenalnych jazzmanów.

Jazz Contest, jak co roku, spaja trzy elementy jazzowej układanki: koncerty gwiazd, warsztaty dla młodych muzyków oraz konkurs. Regulamin konkursu znajdziecie w zakładce Konkurs, pozostałe szczegóły już w najbliższych dniach na stornie w Aktualnościach oraz na naszym Facebooku.

Informacji szukajcie także w naszych patronackich mediach: Jazz Forum, telewizji internetowej STARNOWA TV, Radiu RDN, tygodniku TEMI, dzienniku Gazeta Krakowska, dwutygodniku Kurier Tarnowski oraz w portalu Tarnowskie Info.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.

Podkreślmy jeszcze, że jak co roku, naszymi strategicznymi Partnerami są:

Grupa Azoty – Mecenas Festiwalu
Województwo Małopolskie – Partner Główny
MPEC Tarnów – Sponsor Główny
Wspiera nas także Gmina Miast Tarnowa.

 

Misja

Misją Festiwalu Jazz Contest jest kreowanie wydarzeń artystycznych, w których współistnieją: muzyka, edukacja, animacja artystyczna.

Marka festiwalu jest identyfikowana zarówno na polskim jak i międzynarodowym środowisku muzycznym, a zaproszenia do Festiwalu przyjmują najwybitniejsi muzycy współczesnego jazzu

Inspirujemy rozwój kultury i sztuki

Kreujemy wydarzenia artystyczne inspirujące rozwój kultury i sztuki. Popularyzujemy muzykę jazzową w wykonaniu najwybitniejszych światowych polskich artystów. Tworzymy tym samym płaszczyznę edukacyjną dla młodych muzyków i promujemy ich twórczość.

Promujemy młodych artystów

 

Istotnym wydarzeniem podczas festiwalu jest konkurs dla debiutujących muzyków uznawany jako jeden z najbardziej prestiżowych w Polsce!

Do jazzowej rywalizacji podczas Jazz Contest zgłaszają się artyści z Polski i Europy m.in. Hiszpanii, Ukrainy, Holandii. Jury konkursu zasiadali dotąd m.in. Kenny Garrett, Dave Liebman, Michaele Abene, Krzesimir Dębski, Zbigniew Jakubek, Karol Ferfecki, Adam Cegielski.

Towarzyszące Festiwalowi warsztaty muzyczne dla tarnowskiej młodzieży każdego roku są prowadzone przez gwiazdy festiwalu. Konfrontacja umiejętności muzycznych w relacji z Mistrzami inspiruje, otwiera przestrzeń do poszukiwań artystycznych, stanowi wyzwanie dla dalszego rozwoju.