13th Jazz Contest 2020 / 2021

Międzynarodowy Festiwal Jazz Contest organizowany przez Tarnowskie Stowarzyszenie Artystyczne ArtContest od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i renomą.  

Tradycyjnie Jazz Contest odbywał się jesienią, jednak tym razem miłośnicy jazzu ze względu na pandemię koronawirusa spotkają się na głównych Festiwalowych wydarzeniach wiosną przyszłego roku. Do wydarzeń tych należeć będą koncerty gwiazd, międzynarodowy konkurs, oraz warsztaty dla młodych muzyków i spotkania z twórcami. 

Tymczasem już 6 listopada br. będzie miała miejsce konferencja naukowa TRIBUTE TO JAZZ. Nawiazując do Festiwalowej tradycji odbędą się na niej wykłady poświęcone życiu i twórczości wybitnych twórców jazzowych m.in.: „Charlie Parker – z cyklu w setną rocznicę urodzin” oraz Lyle Mays – in memoriam. Wykłady i prezentacje z Konferencji zostaną opublikowane na Festiwalowej stronie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Uniwersytet Rzeszowski.  

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

13th Jazz Contest 2020 / 2021

Zapraszamy na koncert finałowy!

Link do wydarzenia

13th Jazz Contest 2020 / 2021

Koncert Marita Alban Juarez Quartet

Już 19. czerwca pierwszy z dwóch finałowych koncertów tegorocznej edycji festiwalu Jazz Contest. W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie zagra peruwiańsko-polski kwartet, który tworzą: wokalistka Marita Alban Juarez, jeden z najwybitniejszych polskich pianistów Dominik Wania (ECM Records), kontrabasista Andrzej Święs oraz perkusista Michał Miśkiewicz.

To znakomity zespół, który od 10-ciu lat prezentuje muzykę z pogranicza tropicalismo, afro-peru i latin-jazzu. Myślę, że spodoba się tak koneserom jak i osobom szukającym wytchnienia od codzienności w krainie muzycznej łagodności. Repertuar i skład zespołu gwarantują prawdziwą, muzyczną ucztę – mówi Piotr Pociask, organizator i dyrektor Festiwalu.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. wstęp jest wolny. Koncert odbędzie się z obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

13th Jazz Contest 2020 / 2021

Zapraszamy na imprezę towarzyszącą Festiwalowi w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych !!!

Zobacz!